Expand this section to view English description.

Chcesz wesprzeć działalność tłumaczeniową FLATlabs?
Rozważ subskrypcję w serwisie Patreon.


Polska lokalizacja Kenshi

Niniejszy mod jest spolszczeniem (lub też tłumaczeniem/lokalizacją na język polski) gry Kenshi, która od dnia premiery nie otrzymała oficjalnego wsparcia dla języka polskiego. Spolszczenie tłumaczy następujące elementy gry:

 • interfejs,
 • nazwy miast i regionów,
 • imiona kluczowych postaci,
 • nazwy oraz opisy przedmiotów
 • konwersacje/dialogi

Spolszczenie jest dostępne w wersji finalnej - wszystkie przetłumaczalne elementy gry zostały przepisane na język polski i modyfikacja umożliwia wygodne granie w języku ojczystym. Obecna wersja moda może podlegać dalszym aktualizacjom. Jeśli jesteś zainteresowany/a współpracą przy rozwijaniu tego moda (lub spolszczeń innych gier), skontaktuj się ze mną lub napisz maila na adres projekty@flatlabs.pl.

Spolszczenie powstało wyłącznie w intencji działania z podstawową wersją gry. Autor nie gwarantuje poprawnego działania tłumaczenia w przypadku korzystania z innych modów. Dla maksymalnej kompatybilności z innymi modyfikacjami, Spolszczenie powinno znajdować się na samej górze listy Load Order.

NexusMods: Nexusmods.com

Steam Workshop: Steamcommunity.com


Polish translation of Kenshi

This mod is a translation (or Polish localization) of game Kenshi which haven't received official Polish language support since its release day. This mod translates following game elements:

 • user interface,
 • region and town names,
 • NPC names
 • game items' names and descriptions,
 • dialogues/conversations

As of now, this translation is available in its final state release - all elements available for translation have been translated, but the mod still can be updated with further bugfixes.

This translation mod was created with base/vanilla game in mind. Author does not guarantee stability of this mod when used with another modded content. For maximum compatibility, Polish translation should be on the top of Load Order list.

 • View media
 • View media
 • View media
 • View media
RSS Articles

Ze względu na ciągły rozwój tłumaczenia oraz brak możliwości (na chwilę obecną) dodania tłumaczenia jako oficjalnego dla gry Kenshi, postanowiliśmy wypuszczać kolejne wydania Spolszczenia w dwóch wersjach: STANDALONE jako zestaw wymagający ręcznej instalacji oraz MOD będący modyfikacją udostępnioną w Warsztacie Steam, dodającą się do gry automatycznie.

Standalone

STANDALONE to, najkrócej rzecz ujmując, surowy folder z plikami lokalizacyjnymi, który musi zostać umieszczony przez użytkownika ręcznie w folderze locale gry. Nie wymaga ustawiania kolejności na liście modów, za to można go łatwo wybrać z listy rozwijanej w launcherze Kenshi. Po załadowaniu gry wszystko będzie w twoim ojczystym języku. Wersja STANDALONE znajduje się na stronie FLATlabs, NexusMods i na ModDB.

Mod

MOD jest tym samym spolszczeniem, tylko skompilowanym do postaci modyfikacji którą należy pobrać z Warsztatu Steam i zachowuje się jak każdy inny mod do Kenshi. Po pobraniu należy go zaznaczyć i - jeśli wymaga tego sytuacja - ustawić w odpowiedniej kolejności na liście w launcherze, a następnie włączyć grę i cieszyć się językiem polskim.

rhedtfgh


Plusy i minusy? Wersja STANDALONE nie aktualizuje się sama, więc to użytkownik musi dopilnować pobierania kolejnych wersji i wrzucania ich do plików gry. Jeśli gracz zainstaluje mod ingerujący w "vanilliowe" dialogi czy wyrażenia istnieje szansa, że te nie będą się już wyświetlać w swojej przetłumaczonej postaci tylko w języku, w jakim napisał to autor moda.

MOD natomiast pobiera się automatycznie na koncie gracza jeśli pojawi się aktualizacja, a zachowanie odpowiedniej hierarchii ładowania modów może pozwolić na utrzymanie wszystkich dialogów w odpowiednim języku. Użytkownik jedyne, co musi zrobić, to zasubskrybować mod. Wadą natomiast jest to że tłumaczenie-modyfikacja nie może być wspierana przez twórców i jeżeli modlista jest obszerna, to układanie jej może zająć bardzo dużo czasu. Dlatego też warto się zastanowić która z tych dwóch wersji jest najodpowiedniejsza.

Nie zaleca się korzystania z dwóch naraz!

Trzymajcie się,
Konsthur.

RSS Files
Spolszczenie 1.0.0

Spolszczenie 1.0.0

Language Pack

PEŁNA WERSJA SPOLSZCZENIA. Przetłumaczone zostały wszystkie możliwe dialogi i elementy interfejsu.

Spolszczenie 0.5.0-dev

Spolszczenie 0.5.0-dev

Language Pack

Wersja 0.5.0-dev spolszczenia dla gry Kenshi. Nie jest to finalna wersja spolszczenia i zawiera nieprzetłumaczone teksty. Zawiera testowe zmiany z 0.4.0-dev...

Spolszczenie 0.4.0-dev

Spolszczenie 0.4.0-dev

Language Pack 1 comment

Wersja 0.4.0-dev spolszczenia dla gry Kenshi. Nie jest to finalna wersja spolszczenia i zawiera nieprzetłumaczone teksty. W tej wersji dodane zostało...

Spolszczenie 0.3.0-dev

Spolszczenie 0.3.0-dev

Language Pack

Wersja 0.3.0-dev spolszczenia dla gry Kenshi. Nie jest to finalna wersja spolszczenia i zawiera nieprzetłumaczone teksty.

Spolszczenie 0.2.4-dev

Spolszczenie 0.2.4-dev

Language Pack

Wersja 0.2.2-dev spolszczenia dla gry Kenshi. Nie jest to finalna wersja spolszczenia i zawiera nieprzetłumaczone teksty.

Spolszczenie 0.2.2-dev

Spolszczenie 0.2.2-dev

Language Pack

Wersja 0.2.2-dev spolszczenia dla gry Kenshi. Nie jest to finalna wersja spolszczenia i zawiera nieprzetłumaczone teksty.

Comments
Guest
Guest - - 687,512 comments

czy jest juz pelna wersja spolszczenia?

Reply Good karma Bad karma0 votes
h0nger Creator
h0nger - - 121 comments

Sorry za późną odpowiedź, rzadko czytam komentarze na moddb bo nie dostaję powiadomień.
Gdy zrobię pełną wersję, do pobrania będzie plik w wersji 1.0, do tego jeszcze trochę mi zostało.

Reply Good karma+1 vote
GruByGuru
GruByGuru - - 2 comments

Pomimo że to nie pełne spolszczenie to gra się dużo przyjemniej :D Oby udało się przetłumaczyć do końca! :D

Reply Good karma Bad karma+2 votes
Guest
Guest - - 687,512 comments

Czy prace nad spolszczeniem trwają? Coś długo jest cicho ;(

Reply Good karma Bad karma0 votes
h0nger Creator
h0nger - - 121 comments

Trwają. :)

Reply Good karma+1 vote
Guest
Guest - - 687,512 comments

Kiedy możemy oczekiwać kolejnej wersji? :P
Oczywiście trzymamy kciuki żeby to wszystko wypaliło.

Reply Good karma Bad karma+1 vote
h0nger Creator
h0nger - - 121 comments

Cześć, sory za tak późną odpowiedź, ale praca i studia dały mi się we znaki. Kolejna aktualizacja do Spolszczenia powinna pojawić się pod koniec sierpnia, jestem jeszcze w trakcie szlifowania dialogów.

Reply Good karma+2 votes
Post a comment
Sign in or join with:

Only registered members can share their thoughts. So come on! Join the community today (totally free - or sign in with your social account on the right) and join in the conversation.

X