Just a group bringing all Polish C&C fans who want to create own C&C theme mods ;)

Forum Thread
  Posts  
Czwarta frakcja- zieloni (Groups : C&C ReactoR Modding Community : Forum : Założenia główne : Czwarta frakcja- zieloni) Locked
Thread Options
TheDarkVenom
TheDarkVenom Hail to the drakes! Raise the flames!
May 2 2011 Anchor

No więc patrząc na stosunki między istniejącymi już frakcjami uznałem, że czwarta, choć sprawiłaby sporo dodatkowej roboty, w ostatecznym bilansie wyszłaby modowi na dobre. Swój projekt przedstawię tutaj:

Dark Guard- geneza.

Historia:
Grupa znana jako Oś Światła nie była zawsze jednomyślna. Zjednywała sobie stronników poprzez propagandę głoszącą rozwój. Każdy przecież chciał, by postęp technologiczny pozwolił kiedyś ludziom w ogóle się nie martwić. Problem stanowił fakt, że technologia rozwijana przez to ugrupowanie odnosiła się głównie do uzbrojenia. Nie wszystkim członkom się to podobało. Na początku lat 90-tych w kierownictwie grupy doszło do poważnej sprzeczki. (przywódca zielonych) zarzucił wtedy Osi dążenie do niepodzielnej władzy nad światem, poprzez technologiczno-militarną supremację. Studiując historię grupy od jej początków zauważył, że technologia, którą rozwijała Oś pochodzi z wraku obcego pojazdu, prawdopodobnie kiedyś zdolnego do lotów kosmicznych. Pogłębiające się konflikty w radzie i idące za nimi niepokoje w reszcie grupy doprowadziły w 1990 roku do zawiązania się opozycji, twierdzącej, że Oś źle wykorzystuje technologię obcych i że ludzkość nie dorosła to tak rozwiniętych maszyn. (przywódca zielonych) w doskonałym momencie wykorzystał dezorganizację frakcji, by przekonać do swojej racji niemal jedną piątą całkowitej liczby personelu. Odchodząc zaatakowali tereny wykopalisk, w których szukano brakującego elementu maszyny obcych i zdobyli ów artefakt. Po tym zdarzeniu słuch o nich zaginął na kilka następnych lat.

Lata 1991-2000- Frakcja znajduje sprzymierzeńców wśród międzynarodowych komórek antyzachodnich, a także między dyktatorami z 3ciego świata, co daje im dostęp do ogromnych zasobów ludzkich, a także zapewnia mnogość terenów, na których mogą zakładać tajne bazy szkoleniowe i produkcyjne. Dochodząc do wniosku, że w otwartej konfrontacji mają małe szanse z Osią, dowódcy Mrocznej Gwardii opracowują techniki walki bazujące na szybkich, druzgoczących uderzeniach i odwrotach, zasadzkach i wysokim poziomie wyszkolenia każdego żołnierza.

Rok 2001- 11 września zaprzyjaźniona z Gwardią Al-Qaida dokonuje samobójczego ataku na wieże WTC, co zostaje odebrane jako atak na Amerykę. Inwestorzy Osi tracą ogromne sumy.

Rok 2008- Frakcja dokonuje nieudanej próby ujawnienia Osi Światła. Po fiasku operacji dochodzi do nich, że kryzys może wyjść im jeszcze na dobre. Wyczuwają zapach nadchodzącej wojny i rozpoczynają intensywne zbrojenia.

Rok 2013- dokonano kilku śmiałych ataków na placówki badawcze Osi, których rezultatem było zdobycie planów i prototypów najnowszego uzbrojenia. Biorąc pod uwagę naturę ataków, podejrzewano raczej zniszczenie ich. Dowództwo Osi podejrzewało opozycjonistów, ale nie było w stanie przedstawić żadnego dowodu na ich dalszą egzystencję. Sposób przeprowadzenia ataków był mistyfikacją. Plany zostały wcześniej skopiowane i przygotowane przez agentów Gwardii.

Lata 2014-2016- Część planów w tym czasie udało się Gwardii zrealizować i przystosować do swoich zamierzeń. Na inne potrzebowaliby jeszcze kilku lat, lecz w 2017 roku wybucha wojna.

Dane:
Doktryny:
-Domyślna.
-Wsparcia (support)- postawienie na zasięg i siłę ognia. Dostęp do jednostek takich jak ciężka artyleria czy bombowce strategiczne.
-Zasadzek (ambush)- postawienie na dywersję, szybkość i ukrywanie. Użycie min, fałszywych budynków/jednostek, jednostki podziemne, premie dla snajperów.

Cechy szczególne:
-Możliwość ulepszania własnych jednostek o cechy innych frakcji.
-Koszary i fabryka będące w istocie punktami lądowania dla maszyn transportowych.
-Przewaga jednostek szybkich.
-Wygląd jednostek i budynków emanujący pragmatyzmem i uproszczeniami konstrukcyjnymi.
-Użycie broni hybrydowej- połączenia obcego i ziemskiego uzbrojenia.

EDIT: jeszcze logo:
logo

Edited by: TheDarkVenom

--

The giant, living, flying flamethrower... try to guess what it is!
User Posted Image
One million grades at war! Dragon's wrath unleashed!

May 3 2011 Anchor

Someone wrote: Pogłębiające się konflikty w radzie i idące za nimi niepokoje w reszcie grupy doprowadziły w 1990 roku do zawiązania się opozycji, twierdzącej, że Oś źle wykorzystuje technologię obcych i że ludzkość nie dorosła to tak rozwiniętych maszyn.


Someone wrote: Rok 2008- Frakcja dokonuje nieudanej próby ujawnienia Osi Światła. Po fiasku operacji dochodzi do nich, że kryzys może wyjść im jeszcze na dobre. Wyczuwają zapach nadchodzącej wojny i rozpoczynają intensywne zbrojenia.


Czyli uważają że ludzkość nie dorosła jeszcze do sprzętu Osi, który Oś ukrywa - na wypadek koniecznej interwencji, i dlatego w 2008 roku próbowali ujawnić obecność Osi a co za tym idzie jej technologię - którą mogły by przejąć kraje zachodu (późniejszy SNN) lub wschodu (WSW) które nie są sojusznicze Gwardii i w dodatku na pewno użyły by tej techniki również do wojny.

O.o' Co do samej czwartej frakcji to jestem przy modzie, i miałem pomagać w konceptach - tak więc raczej Chinka podejmie tą decyzję bo to on jest szefem moda.

Póki co powstało niewiele i z jednej strony trudno dowalać pracy a z drugiej - jest jeszcze na tyle wcześnie że można manewrować wizją całości dość swobodnie - tak więc jak uważasz Chinka. Jestem raczej neutralny co do pomysłu 4rtej frakcji. Przy czym wydaje mi się że trzeba by doszlifować historię jeżeli to ma być Gwardia. Bo jej zamierzenia wyglądają bardziej jak pretekst do odwrotnych działań - chyba że tak miało być to spoko O.o'

May 3 2011 Anchor

Podoba mi się, historia zasługuje na trochę szlifów, ale poza tym nie mogę niczego zarzucić.
Co do jednostek to widzę je jako wypaczone wersje tych z Osi... ale o tym to się pomyśli.
BTW:Mroczny Jadzie.... fajne logo zrobiłeś.

TheDarkVenom
TheDarkVenom Hail to the drakes! Raise the flames!
May 3 2011 Anchor

lolek00 wrote: Czyli uważają że ludzkość nie dorosła jeszcze do sprzętu Osi, który Oś ukrywa - na wypadek koniecznej interwencji, i dlatego w 2008 roku próbowali ujawnić obecność Osi a co za tym idzie jej technologię - którą mogły by przejąć kraje zachodu (późniejszy SNN) lub wschodu (WSW) które nie są sojusznicze Gwardii i w dodatku na pewno użyły by tej techniki również do wojny.

Ujawnienie Osi przyspieszyłoby wybuch wojny, do której złoci nie byli jeszcze przygotowani. Uderzone kryzysem zachód i wschód popchnęłyby swoje armie przeciw Osi, ale także przeciw sobie. A tymczasem Gwardia, korzystając z zamieszania "pomogłaby" w zniszczeniu złotych, a następnie uniemożliwiła (poprzez likwidację) przejęcie jej technologii przez zdziesiątkowane siły rządowe. Tylko, że ich plan nie wypalił i Oś miała kolejne 9 lat na dozbrojenie się. Poza tym: Oś nie ukrywa tej technologii, tylko ją rozwija jednocześnie broniąc do niej dostępu innym- czyli tworzy w ukryciu zaawansowane technologicznie mocarstwo. I to właśnie temu sprzeciwiają się zieloni.

Bo jej zamierzenia wyglądają bardziej jak pretekst do odwrotnych działań - chyba że tak miało być to spoko O.o'

Nie, Dark Guard to psy ogrodnika- sami nie skorzystają i innym nie pozwolą. A fakt, że używają części tej technologii jest podyktowany przeciwnikiem, z którym walczą.

Co do jednostek to widzę je jako wypaczone wersje tych z Osi

zieloni używaliby w dużo większej części niż Oś broni konwencjonalnej, ale także owych "hybryd"- broni ziemskiej usprawnionej przy pomocy obcej technologii. Ale pomysł dobry.

Edited by: TheDarkVenom

May 3 2011 Anchor

No rozumiem, no to mamy 4ry frakcje :D

Chinka
Chinka El Tanque de Perreo
May 3 2011 Anchor

To ja oficjalnie ja zatwierdzam :)

May 3 2011 Anchor

Trudno im będzie dać zasadzkę skoro złoci mają niewidzialność : /

Jednostki samobójcze (jakieś boty), stawiacze min, niewidzialna piechota może być... itp

May 3 2011 Anchor

Można by użyć mechaniki Szpiega z RA2/RA3. Możliwość by piechota "Zielonych" mogła się tak kamuflować.

May 3 2011 Anchor

No, jedzie patrol, i nagle widzialna staje się grupa Guerillasów z kałachami : D

Reply to thread
click to sign in and post

Only registered members can share their thoughts. So come on! Join the community today (totally free - or sign in with your social account on the right) and join in the conversation.

Got it!

We have recently updated our privacy policy and terms of use in-line with GDPR requirements. More Info?