Post tutorial RSS SSS ve Görev Rehberi

Sık Sorulan Sorular ve görev rehberi detaylı bilgi için tıklayınız.

Posted by on - Basic Management

Sık Sorulan Sorular

S: Oyunda başlangıç şehrimi İstanbul seçtim. Korsanlar çıktı karşıma onlarla dövüşe başladım ama hiçbiri ölmüyor. Bug mu bu?
C: Onlar senaryo gereği ölümsüz. Biz bilerek öyle yaptık.

S: Haritada karadenizin ortasında çizgi halinde bir geçit gibi bir şey var. Oraya gidince gemi şeklini alıyorum fakat o geçitin sınırları dışına çıkamıyorum. Neden oluyor acaba? (I.hizliresim.com)
C: O geçit deniz yolu. Kırım Hanlığı Osmanlı'ya bağlı olduğu için ve Osmanlı lordlarının Kırım Hanlığı'na gidebilmesi için tüm haritayı dolaşmasına gerek kalmadan deniz yolundan geçebilmeleri için öyle yaptık. Keza oyuncu da aynı şekilde deniz yolunu kullanabilir. Eğer denizde serbestçe dolaşmak istiyorsanız şehirden gemi alın.

S: Bir gemi ile savaşa girdim. Sahne açılır açılmaz denizin dibinde doğup öldüm. Neden?
C: Bunu bir arkadaş başarmış. Sanırım Bayındır Kaptan'dan gemi aldığı için. Normalde gruptaki üye sayınız 25 değilse şehirden gemi alamıyorsunuz. Ama Bayındır Kaptan'da bu gözümüzden kaçmış. Düzelteceğiz.

S: Yıl 1458 ama Kırım Hanlığı Osmanlı'ya bağlı?
C: Tarih konusunda biraz esneklik yaptık. Bilerek.

S: Gemi nasıl sürülür?
C: Yön tuşlarını kullanarak yön verin. Gemiler birbirine yaklaştığında birbirlerine kafa kafaya girmesine uğraşmayın. Adamlarınız ölür. Gemiye yaklaştığınızda Enter'a basın oyun otomatikmen sizi birbirinize bordolayacak ve savaş başlayacak

Yeniçeri Senaryosu

Acemi Oğlanı Olmak
Yeniçeri Hasan Ağa ile görüşün. Acemi Oğlanı olmak için 4.seviyeye gelmeniz ve Osmanlı ile ilişkiniz iyi olması gerekmektedir.

Yeniçeri Olmak

Acemi Oğlanı olduktan sonra Yeniçeri Hasan Ağa ile görüşün. Yeniçeri olmak istediğinizi belirtin. Sizden 15.seviyeye gelmenizi ve Osmanlı ile aranızın iyi olmasını şart koşacaktır. Ondan sonra Yeniçeri olabilirsiniz.

Selanik Etrafındaki Tapınakçılar

Bu görevi Yeniçeri ağasından aldıktan sonra doğru Selanik yoluna koyulun. Orada mor renkte "Sovalyeler" diye bir grup olacak. Eğer yoksa muhtemelen peşine düşen bir lord, kelle avcısı vs. vardır. Bu tapınakçılar atlıdır.

Cem Sultan'ı Kurtarmak

Yeniçeri ağasından görevi aldıktan sonra görev notunda da dediği gibi Sinop Limanı'na gidin. "Sinop Limanı nerede?" derseniz "Meksika'da olacak değil ya Sinop Kalesinde" derim. Limana buldunuz. İskelenin oradaki standın altında Bayındır Kaptan'ı bulun. Onlar konuşun. Siz ona bir dostum korsanlar tarafından kaçırıldı diyeceksiniz(Çünkü Yeniçeri ağası Cem sultanın kayıp olduğunu kimseye söylememizi istediği için "bir dostum" diye bahsediyoruz). O bize hacı adaylarını kaçıran korsanların bizim aradığımız korsanlar olabileceğini söyler. Korsanların peşine düşmeliyiz.

Hacıları Taşıyan Gemiye Saldıran Korsanları Yakala

Bize görevde belirtildiği üzre "Sakız Adasına" gideriz. "Sakız adası nerede abi??" Hiç mi bir harita açıp Türkiye'nin etrafında ne var ne yok diye bakmadınız? Ege'nin kuzeyinde tabi ki :D . Sakız adasının oraya gidince mor renkte "Korsanlar" adlı gemiciler olacak. Ona gidin ve savaşı yenin. Sakız adasında bir Korsan İni belirecek. Oraya gidin. Kıyıda savaşacaksınız. Savaşı kazandıktan sonra tab'a basın. Bir mağaraya gireceksiniz. Önünüze çıkan 3 haydutu yenin ve Hacılardan erkek olanla konuşun. Size teşekkür edecek. Diyalog bittikten sonra tab'a basıp haritaya dönün ve Bayındır Kaptan'a gidip görev bitirin.

Anadolu Defterdarı

Anadolu Defterdarı, Kütahya kalesinde bulunur. Ona gidip "Sizi bu kadar meşgul eden nedir?" diye sorduğunuzda size "Venedikli Tüccarların Çaldığı İpekleri Geri Getir" diye bir görev verecek. Görevi tamamlamak için Epirus'un üstündeki Karaya oturmuş gemiye(ya da venedik tüccarı diye yazar) gidin. Sahneye girdiğinizde karşınıza çıkan ilk adamla konuşun. Konuşmanın sonucu kavgaya varacak. 6 kişi size dalacak fakat her biri farklı köşelerde olduğu için rakiplerinizi hızlı yere sererseniz dövüşe kazanacaksınız. Ardından Defterdarın istediği ipekleri sahneye girdiğinizde sağda bir kafes olacak oradaki sandığın içinde bulacaksınız. O ipekleri alıp defterdara götürün. O da size Luki'nin yerini söyleyecek.

Lukiyi Bul

Defterdar Bugün Bulgaristan'ın bulunduğu mevkide bir orman olduğunu oranın dağları yakın tarafında Luki'nin bulunabileceğini söyleyecek. Bahsettiği orman Tırnova kalesinin orada Tırnova kalesinin güneyindeki dağların orada "Issız Orman" diye bir mekan bulunacak. Oraya gidin. Lukiyi bulun ve konuşun. İlk başta düşünmek istediğini söyleyecek ve diyalog penceresi kapanacak.

Yahudinin Hazinesi

Tekrar Luki'ye uğradığınızda size bir hazineden bahsedecek ve onu bulmanızı isteyecek. O hazine Bingazi Kıyısında. Yani Haritanın en güneyindeki kıyılarda olacak. Kıyıda 3 adet "Gemi Enkazı" adında parti olacak bunların en solundakine gidin. Orada hazine avcıları ile karşılaşacaksınız. Onlarla konuşunca size bir Tapınakçı bölgesindeki bir anahtarı bulmanızı söyleyecek.

Tapınakçıların Mıntıkasına Git ve Anahtarı Bul

Bu Tapınakçı kalesi,mıntıkası,bölgesi artık her ne adsa o Al hasa köyünün etrafında. O kaleyi bulun ve kale garnizonlarını kılıçtan geçirin. Savaş bitince kalenin içine yönlendiren bir menü çıkacak karşınıza ve kalenin içinde doğacaksınız. Karşınıza çıkan 2 tapınakçıyı öldürüp Tapınakçı komutanı ile konuşun. Size kendilerinde böyle bir anahtar bulunmadığına dair İsa üzerine yemin edecek. ve sizin canınızı almak için size saldıracak. Onu öldürün ve arkasındaki kapıdan kaleden çıkın. Anlaşıldığı üzere kandırıldınız. Hazine avcılarına gidin.

Hazine avcılarına gittiniz ve onlarla bir iki laf dalaşına girip onlarla kavgaya tutuştunuz ve yendiniz. Karşınızda gördüğünüz gemi enkazına gitmenin bir yolunu bulun. Mesela kıyıda buluna bir kayık gibi bir şey. Onun üstüne binin ve F'ye basıp yol alın. Gemiye yanaşınca merdivenin altında yerde bir kapı olacak. Oradan geminin içine girin ve odanın sonundaki sandıktan eşyaları alın ve Luki'ye götürün.

Korsan Beldesine Saldır ve Agatipoyu Esir Al

Bahçesaray'ın doğusundaki Korsan Beldesi'ne saldırdınız ve yendiniz. Agatipo'nun evine girip 3 korumasını öldürüp onu konuşturun. Zaten korkağın teki olduğu için hemen ötecektir. Ağabeyinin yerinin Korfu adasındaki Korsan limanı olduğunu söyleyecek oraya gidin.

İveşten Flavionun Yerini Öğren

Korsan Limanı'nı hallaç pamuğuna çevirdiniz fakat İveşi bulamadınız. Savaş bitince atladığınız menüde Limanda esir aldığınız adamlardan birinin Flavio'nun bir filo kiraladığını ve Cem Sultan'ı o filo ile İtalya'ya götürdüğü haberini aldınız. Hemen yola çıkın ve Haritanın batısındaki denizde Flavio'nun filosunu bulunuz.

Flavio'nun Filosuna Saldır.

Filo'ya saldırdınız ve mürettebatı yendiniz. Savaş bitince bir menü çıkacak ve sizi geminin içine götürecek. Geminin içindeki korsanları öldürüp kafesin içindeki Cem Sultan ile konuşun. Size Flavio ve İveş'in Çandarlı ailesinden biri ile işbirliği içinde olduğunu tapınakçıların da bu işte parmağı olduğunu ve Ragusa tarafındaki bir hana gittiklerini söyleyecek. Cem Sultan'ı da yanınıza aldınız.

Cem Sultan'ı Yeniçeri Ağasına Sağ Salim Teslim Et

Cem Sultan'ı ister hemen teslim edin. İsterseniz de Ragusa Han'ındaki Flavio,İveş ve Çandarlı'yı yakalayıp hepsini birlikte teslim edin. Burası size kalmış bir şey.

Murad Çelebi,Flavio ve İveş'i Yakala.

Murad Çelebi=Çandarlı. Ragusa hanına gittiniz. 3 kişi toplanmış bir şey konuşuyorlar. Konuşmalarını bölün ve onlarla konuşun. İveş ve Flavio size saldıracak onları haklayın ve Çandarlıyı da yanınıza alın. Çandarlı size bir Tapınakçı kalesinden bahsedecek.

Flavio,İveş ve Murad Çelebiyi Yeniçeri Ağasına Teslim Et

Gayet açık sanırım.

Tapınakçıların Kalesini Yok Et.

Tapınakçıların harikulade kalesi Antakya taraflarında. Onu bulun ve kaleye hucüm edin. Kaleye girmek için kalenin kapısını kırın. Kapı ters dönecek. Fakat bu bir sorun değil. Kalenin içine dalın ve Tapınakçıları yenin. Tebrikler Yeniçeri görevlerini bitirdiniz.

Akıncı Senaryosu

Öncelikle Alahisar(Alacahisar)'ın etrafında bulunan haydut sığınağına gidin. Haydut sığınağının oradaki mağaranın yanındaki kafeste bir akıncı var onla konuşun. Size kendi köyleri(malkoç köyünden) bahsedecek. Bu köy Sofya'nın orada.

Akıncı Olmak

Köyün merkezindeki çardağın altında bulunan Malkoçoğlu Mehmet Bey ile konuşun. Size akıncı olmak için 8. seviyeye gelmenizi, Osmanlı ile ilişkilerinizin iyi olmasını isteyecek. Bu koşulları yerine getirdikten sonra Malkoçoğlu ile tekrar konuşun. Sizi son bir imtihandan geçirecek. Lokman ile dövüşeceksiniz. Lokmanı yenin ve tab'a basıp köy menüsüne geri dönüp Malkoçoğlu ile görüşün. Sizi akıncı yapacak. Lokman'ı daha sonra yoldaş olarak yanınıza alabilirsiniz.

Sırp Şövalyelerini Avla

Malkoçoğlu ile konuşup bu görevi alın. Her Sırp Şövalyesi grubuna 100 akçe verecek. Bu Sırp şövalyelerini öldürdükçe görevler açılacak.

Sırp Kahramanlarını Öldür

Malkoçoğlu'nun dediğine göre Ratgo,Agop ve Desimir'i öldürmemiz gerekiyor. Ratgo'nun Belgrad'da bir at çiftliği olduğunu biliyoruz sadece. At çiftliğine gidip Ratgo'yu bulun ve öldürün. Onun arkasında bulunan notu okuyun. Uyuyan Deli Han'ına gitmenizle ilgili bir not yazacak. Uyuyan Deli Hanı'na gidin. O Sırbistanın batısındaki karlı dağların sağ tarafında (daha sonra resim yüklenecek). Hana girdik Hancı ile konuştuk Korumalarını üstümüze salacak. Onları bir güzel pataklayıp Hancı'yı konuşturacağız. Ötecek.

Bize Safir Köşkünden bahsedecek bu köşk Eflak, Oltenia taraflarında. Oraya gidip Bodyguardları öldürüp Köşkün kapısından içeri girin. Agop orada hanımlarla kaynatıyor olacak. Agopu Desimir'in yeri hakkında konuşturmaya çalışın fakat konuşamayacaktır. Orada saf bir kız hemen ötecektir siz konuşurken. Bunun üzerine Agop size saldıracak. Agop'u öldürün ve tab'a basıp ayrılın.

Desimir'in bulunduğu yer Safir köşkü'nün daha da yukarısında bulunuyor haritada. Adı " Macar Subayının Evi". Oraya gittiniz köprüde 3 adam olacak onları öldürüp ahşap eve girdiniz. 2 adam sohbet ederken sohbeti bölün ve onları öldürün. Sonra mekandan ayrılın ve Malkoçoğlu'nun yanına gidip görevi bitirin.

Akça ile Konuş

Malkoçoğlu sana ve Akça'ya birlikte yapmanız için bir vazife verecek. Akça'nın evini şöyle tarif edeyim; Malkoçoğlu ile aynı hizada yan yana durun kuzeydoğunuz da kalan en köşedeki küçük bir kulübenin yanında Akça var. Onla konuşun görevi alınız.

Sırp Meydanı

Akça'dan aldığınız kıyafeti giyin ve Sırp meydanına gidin. Köylülerden biri ile konuşun. Sırp kahramanlarının ölmesi üzerine halktan çığ gibi tepki gelecek ve haritaya döndüğünüzde isyancıların spawn olduğunu göreceksiniz. Görev bitti Malkoçoğlu ve Akça ile konuşun.

Sırp Karakollarına Saldır

Basit bir görev. Görev notunda listede verilen Karakolları bulun, saldırın ve Malkoçoğlu ile görüşüp görevi bitirin.

Cephanelik,

Subotica kalesinin oradaki Cephaneliğe saldırın ve yenin. Malkoçoğlu ile konuşup görevi bitirin.

Takviye Kervanları

Raska kalesinin yukarısında Haritanın sol üst köşesinden 3 adet Kervan gelecektir. Yanlış hatırlamıyorsam mavi renkte. Onlar Belgrad'a varmadan hepsini yağmalayın.

Asker Toplama Kampı

Malkoçoğlu Sırp krallığının seferberlik ilan ettiğini ve halktan er topladığını söyleyecek size. Bu erlerin bulunduğu Asker Toplama Kampına gece baskını verin ve görevi bitirin.

Kazıklı Voyvoda

Kazıklı Voyvoda görevini Malkoçoğlu'ndan alıp Bihor Zindanı'na gidin. Bihor Zindanı kapısındaki 2 nöbetçiyi öldürüp merdivenlerden çıkıp içeri girin. Sonra yine karşınıza merdiven çıkacak orada 3-4 nöbetçi olacak onları öldürüp en üst kata çıkın ve Zindana girin. Zindanı araştırdığınızda masanın üstünde bir not bulacaksınız ve Kazıklı Voyvoda'nın kaçtığını öğreneceksiniz. Bihor Zindanı ve Oltenia köyü arasında Kazıklı Voyvodayı arayıp bulun. Onu yakalayın. Malkoçoğlu'na götürün. Tebrikler Akıncı Senaryosunu da bitirdiniz.

Comments  (0 - 50 of 324)
Guest
Guest

bilader sakız adasını bulamıyorum bırak şu atlası matlası tam yeri nerde acil soylermısın ?

Reply Good karma Bad karma+1 vote
enesktk
enesktk

Çanakkale ile Selanik arasındaki küçük ada olarak tanımlamışlar

Reply Good karma Bad karma+1 vote
Guest
Guest

This comment is currently awaiting admin approval, join now to view.

Guest
Guest

FLAVİONUN FİLOSU HANGİ ŞEHİRE YAKIN NERDE 1 SAAAT ARADIM BULAMADIM LUTFEN YARDIM

Reply Good karma Bad karma+1 vote
Guest
Guest

This comment is currently awaiting admin approval, join now to view.

Guest
Guest

FLAVİONUN FİLOSU HANGİ ŞEHİRE YAKIN NERDE 1 SAAAT ARADIM BULAMADIM LUTFEN YARDIM

Reply Good karma Bad karma0 votes
enesktk
enesktk

Flavionun filosu preveze ile aynı hizada Ancak haritanın neredeyse en sonunda

Reply Good karma Bad karma+1 vote
Kickteper
Kickteper

KARDEŞİM BENDE BULAMIYORUM YA Bİ YARDIMCI OLURMUSUN

Reply Good karma Bad karma+1 vote
enesktk
enesktk

tam o yazdığım yere baktın mı? prevezeden batıya doğru denize açılacaksın.Haritanın neredeyse en solunda

Reply Good karma Bad karma+2 votes
Guest
Guest

This comment is currently awaiting admin approval, join now to view.

mertalitoguc
mertalitoguc

ben gittim bulamadım

Reply Good karma Bad karma+1 vote
Guest
Guest

This comment is currently awaiting admin approval, join now to view.

Emie5335
Emie5335

preveze hizzasında en sola gittim ne ada var ne bişe foto atabilirmisin

Reply Good karma Bad karma+2 votes
Mr.Disturbed
Mr.Disturbed

aynen foto lazım

Reply Good karma Bad karma+1 vote
Guest
Guest

This comment is currently awaiting admin approval, join now to view.

Guest
Guest

This comment is currently awaiting admin approval, join now to view.

Guest
Guest

This comment is currently awaiting admin approval, join now to view.

Guest
Guest

This comment is currently awaiting admin approval, join now to view.

MRHBTURK
MRHBTURK

Ragusa kalesinden gemiyle biraz ilerle bulursun

Reply Good karma Bad karma+1 vote
Guest
Guest

Korfu Adasını Bulamadım Nerde?

Reply Good karma Bad karma0 votes
enesktk
enesktk

Preveze'nin hemen yanındaki ada. Google'da yardımcı olurdu buna:)

Reply Good karma Bad karma+1 vote
Guest
Guest

This comment is currently awaiting admin approval, join now to view.

Guest
Guest

This comment is currently awaiting admin approval, join now to view.

enesktk
enesktk

Kazıklı Voyvoda görevi açılmadı. O görev verilmeden akıncı senaryosu tamamlandı yazdı. Ayrıca Cephanelik Subotica Köyü'nün orada değil, Ragusa Kalesi'nin orada açıldı.

Bununla birlikte moddaki buglara rağmen müthiş olmuş. Ellerinize sağlık

Reply Good karma Bad karma+1 vote
enesktk
enesktk

Kazıklı Voyvoda görevi şimdi geldi. Normalde 3 Sırp Şovalyesi Grubu öldürünce geliyordu bu son görevde 10 tane falan gerekiyor sanırım ancak gene de görev tamamlanmadan akıncı senaryosu tamamlandı yazdı

Reply Good karma Bad karma+1 vote
Guest
Guest

Kardeş asker toplama kampı nerede

Reply Good karma Bad karma+1 vote
hilaloyunda
hilaloyunda

subotica köyünün yanındaki dagin eteklerinde

Reply Good karma Bad karma+1 vote
oktgrg
oktgrg

Amasya Ceneviz kolonisine girmek için ne yapmam gerekiyor ?bayındır kaptandan korsanları avla gorevini aldım 3 4 tane de avladım ama değişen bir şey olmadı

Reply Good karma Bad karma+1 vote
Guest
Guest

kardeşler 2 gündür uğraşıyorum Kazıklı voyvoda göreviyle Kazıklı Voyvodanın Ordusunu Yeniyorum Ama Voyvoda Yok Nerde

Reply Good karma Bad karma0 votes
enesktk
enesktk

"Zindana girin. Zindanı araştırdığınızda masanın üstünde bir not bulacaksınız ve Kazıklı Voyvoda'nın kaçtığını öğreneceksiniz. Bihor Zindanı ve Oltenia köyü arasında Kazıklı Voyvodayı arayıp bulun. Onu yakalayın. Malkoçoğlu'na götürün." kısmını aynen uygulamıştım. Sorun yaşamadan bulmuştum ben.

Reply Good karma Bad karma+1 vote
Guest
Guest

This comment is currently awaiting admin approval, join now to view.

Guest
Guest

This comment is currently awaiting admin approval, join now to view.

Guest
Guest

Sakız adasının ismi yazıyormu 3 ada gibi bir şey var ama korsanları yeniyom da yeniyom bi ... çıkmıyor

Reply Good karma Bad karma+2 votes
xxLazoyuncu
xxLazoyuncu

sakız adasının ismi yazıyormu ege tarafların da adalar var ama korsanları yeniyom da yeniyom ama birşeyçıkmıyor ne yapmam gerek bideu bugdan dolayı gemi Enez köyüün içinde kaldı çıkartamıyorum bende yeni gemi almak zorunda kaldım

Reply Good karma Bad karma+1 vote
enesktk
enesktk

Çanakkale ile Selanik arasındaki küçük ada olarak tanımlamışlar Sakız Adası'nı. İsmi yazmıyor. Orada başka korsanlar vardır. Mor renklileri yenince, korsan ini gözüküyor orada

Reply Good karma Bad karma+1 vote
Guest
Guest

This comment is currently awaiting admin approval, join now to view.

oguzhanyilmaz2260
oguzhanyilmaz2260

kardeşim acıl yardım şu kahramanlı öldürme gorevınde hanı bulamıyorm hıc bır yerde yok bırtane dort yok hanı var ordada hancı fln yok ayrıca hanın uzerıne basınca kervansaray yazıor grvıde brakamıorm yardım edermısın bı sorun olabılırmı modda ?

Reply Good karma Bad karma+1 vote
oguzhanyilmaz2260
oguzhanyilmaz2260

kardesm acıl yardım şu kahramanları öldür görevınde hanı bulamıyorum birtane dört yol hanı var ordada hancı yok üstüne basınca kervansaray yazıyor acil yardm gorevıde bıtıremıorm

Reply Good karma Bad karma+1 vote
enesktk
enesktk

Oynayalı çok oldu unuttum ama şu yorumda yazan şekilde bulmuştum ben.
"Uyuyan Deli Hanı'na gidin. O Sırbistanın batısındaki karlı dağların sağ tarafında (daha sonra resim yüklenecek)."

O karlı dağlarda biraz gezince çıkmıştı karşıma

Reply Good karma Bad karma+1 vote
enesktk
enesktk

Bor Köyü ile Novi Sad Köyü arasında

Reply Good karma Bad karma+1 vote
oguzhanyilmaz2260
oguzhanyilmaz2260

her yerı gezdım bırtane han buldum oda karlı yerde deıl ve ıcıne gırınce bsey olmuor normal kısıler var

Reply Good karma Bad karma+1 vote
Guest
Guest

This comment is currently awaiting admin approval, join now to view.

oguzhanyilmaz2260
oguzhanyilmaz2260

yav şu 3 kahramanı öldür gorevını yapanlar yardımcı olun bırınız ya şu han nerde ? hangı sehrın orda tam yer verın lutfen sırf yerı bulamıorm dıe oyuna kac gundur gırmıyorm

Reply Good karma Bad karma+1 vote
Guest
Guest

This comment is currently awaiting admin approval, join now to view.

Guest
Guest

AMASYA CENEVİZ KOLONİSİNE NASIL GİRİLİYOR? 30 TANE KORSAN AVLADIM.

Reply Good karma Bad karma0 votes
enesktk
enesktk

Hangi aşamada istiyordu o koloniye gitmeyi? Pek hatırlamıyorum ama kıyıda bir gemi var. Yoldaki korsanlarla uğraşma. Preveze bölgesindeydi sanırım.

Reply Good karma Bad karma+1 vote
Kickteper
Kickteper

YA ABİA ALLAH AŞKINA YARDIM EDİN BAHÇESARAYIN ETRAFINI ARIYORUM TARIYORUM AMA KORSAN BELDESİ BULAMADIM ÇILDIRICAM

Reply Good karma Bad karma+1 vote
enesktk
enesktk

Açıkçası çok hatırlamıyorum ama bulmakta çok zorlanmamıştım sanki onu. Bahçesaray'In etrafında bi yerdeydi. "Bahçesaray'ın doğusundaki Korsan Beldesi" demiş yok mu orada?

Reply Good karma Bad karma+2 votes
HPGAME
HPGAME

kardeş bulduysan bana da söylermisin çıldırmak üzereyim

Reply Good karma Bad karma+1 vote
Guest
Guest

This comment is currently awaiting admin approval, join now to view.

nanena
nanena

hemen solunda

Reply Good karma Bad karma+1 vote
Post a comment
Sign in or join with:

Only registered members can share their thoughts. So come on! Join the community today (totally free - or sign in with your social account on the right) and join in the conversation.