Rock is like a desert, there are so many mirrors, but only one OASIS............
I've seen a million people change
but I will stay the same

One major thing that stands in between you and fulfillment of your dream is the willingness to start. The courage to move ahead and the faith to finish.
''THE PAIN YOU FEEL TODAY WILL BE THE STRENGTH YOU FEEL TOMORROW.''

Najtvrdšie rany rozdáva život, donúti ťa kľačať na kolenách ak to pripustíš, ale nejde o to koľko rán inkasuješ, tu ide o to, koľko rán unesieš a aj tak sa postavíš, koľko rán dokážeš prijať a nezastavia ťa, Len tak sa víťazí! Chce to poznať svoju cenu a ísť húževnato za svojim, ale musíš vedieť znášať rany a nie sa sťažovať, že nie si tam kde si chcel byť a ukazovať na ostatných, že to zavinili... to robia zbabelci a to ty nie si... SI LEPŠÍ! Pamätaj!

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC!

╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮

Cením si priateľa, ktorý mi povie medzi štyrmi očami, že niečo robím zle!

My Blogs

No blogs were found matching the criteria specified. We suggest you try the blog list with no filter applied, to browse all available. Join now to share your own content, we welcome creators and consumers alike and look forward to your comments.

Post a comment
Sign in or join with:

Only registered members can share their thoughts. So come on! Join the community today (totally free - or sign in with your social account on the right) and join in the conversation.

Level
Avatar
Avatar
Last Online
Country
Slovakia Slovakia
Gender
Male
Friends
Become friends
Member watch
Follow
Statistics
Rank
47,484 of 655,591
Visitors
578 (1 today)
Time Online
8 hours
Activity Points
61
Comments
26
Site visits
1,049
Contact
Contact
Send Message